Mistrzostwa województwa w szkole u Jagiełły

2013-11-21 15:13:36 (ost. akt: 2013-11-21 14:17:28)
Tuż przed zawodami

Autor zdjęcia: Arch. organizatora

W miniony weekend w hali Zespołu Szkół w Kurzętniku odbyły się Mistrzostwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Podnoszeniu Ciężarów połączone z IV Drużynowym Turniejem w Podnoszeniu Ciężarów o Puchar Wójta Gminy Kurzętnik.

Przed rozpoczęciem rywalizacji Andrzej Kowalczyk, prezes i trener LUKS TKKF Kurzętnik, otrzymał z rąk Aleksandra Ogrodnika, wiceprezesa WM ZPC, nominację na sędziego klasy państwowej podnoszenia ciężarów. Serdecznie gratulujemy!

W rywalizacji drużynowej Puchar Wójta Gminy Kurzętnik wywalczyła ekipa Nidy Nidzica. Na kolejnych miejscach znalazły się Siła Bartoszyce, LUKS TKKF Kurzętnik i Meyer Elbląg.

W kategorii 56 kg trzecie i czwarte miejsce kolejno zajęli Karol Badowski (47+62=109 kg) oraz Jakub Pokojski (22+37=59 kg). W kategorii 85 kg trzecie miejsce na podium zajął Adrian Gregrowski (66+77=143 kg).

Wśród zawodników w kategorii wagowej 94 kg na pudle stanęli Radosław Kołodziejski (55+80=135 kg) i Przemysław Garbicz (52+62=114 kg), którzy kolejno zajęli pierwsze i drugie lokaty.

Podziękowania
W kategorii +105 kg wystartowali Filip Miśkiewicz (101+121=222 kg) i Tomasz Luliński (86+113 kg=199 kg), którzy dzięki swoim wynikom również zajęli najwyższe miejsca — pierwsze i drugie.