Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Seniorzy zaproszeni do zwiedzania Wszechświata

2013-09-03 11:53:09 (ost. akt: 2013-09-03 12:06:50)
Przedostatnie zajęcia w Kurzętniku

Przedostatnie zajęcia w Kurzętniku

Autor zdjęcia: Robert Szaj

Rozpoczęły się zajęcia dla seniorów w ramach projektu "Seniorstars Astronomia i Gwiazdy dla Seniora". Najbliższe już 6 czerwca o godz. 17 w Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku.

Projekt jest współfinansowany w ramach środków, które zdobyła Fundacja Nicolaus Copernicus. Każdy, kto ukończył 60 lat może bezpłatnie wziąć w nim udział.

Pierwszy wykład wygłosił prof. dr hab. Maciej Mikołajewski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczestnicy projektu mogli dowiedzieć się m.in. tego, że każdy atom ludzkiego ciała, który nie jest wodorem i helem, musiał być kiedyś częścią gwiazdy. Dowiedzieli się też o tym, jak powstał Wszechświat.


— Nasze zajęcia są prowadzone w sposób bardzo prosty i nieskomplikowany. I choć pierwszy wykład mógł wydawać się trudny, to uczestnikom zajęć uświadomił, jak skomplikowane procesy zachodziły we Wszechświecie — mówi pomysłodawca projektu — Robert Szaj z Fundacji.


Oprócz zajęć teoretycznych seniorzy we wrześniu będą mogli przeprowadzić własne obserwacje. Wykorzystają do tego teleskopy, przez które nocne niebo oglądał ostatnio Prezydent Bronisław Komorowski. z małżonką.

Najbliższe zajęcia w Kurzętniku odbędą się 6 września o godz. 17 Gminnym Centrum Kultury i poprowadzi je również prof. Mikołajewski. 
Wszystkie zainteresowane osoby proszone są o kontakt i zapisanie się na zajęcia pod numerem telefonu 515 399 040 lub adresem email : copernicus@ekoprussia.home.pl kajoo

Przedostatnie zajęcia w Kurzętniku
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages