Sobota, 23 marca 2019. Imieniny Feliksa, Konrada, Zbysławy

Masz powyżej 60 lat? Masz okazję poznać tajemnice Kosmosu

2013-07-24 13:53:29 (ost. akt: 2013-07-24 14:07:44)

Autor zdjęcia: sxc.hu

Każdy, kto ukończył 60 lat, może bezpłatnie wziąć udział w projekcie realizowanym przez Fundację Nicolaus Copernicus — "Astroseniors – Astronomia i Gwiazdy dla Seniora" uczestnicy zajęć poznają najnowsze odkrycia dotyczące Kosmosu.

Bardzo przystępne wykłady oraz naukę obserwacji nieba poprowadzą m.in. naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

— Nasze zajęcia będą prowadzone w sposób prosty i nieskomplikowany. Wykłady będą zrozumiałe i przystępne dla każdego, niezależnie od wykształcenia czy wykonywanego zawodu. Każdy uczestnik projektu na zakończenie zajęć (grudzień 2013) otrzyma specjalny certyfikat. Zajęcia skierowane są do wszystkich, niezależnie od wykształcenia czy miejsca zamieszkania – mówi Robert Szaj z Fundacji Nicolaus Copernicus, pomysłodawca projektu.

Zajęcia będą odbywały się od lipca 2013 do grudnia 2013 roku średnio co dwa tygodnie w Kurzętniku, powiat nowomiejski (czwartki) oraz Rybnie, powiat działdowski (piątki).

— Program zajęć w Rybnie i Kurzętniku będą tożsame, dlatego prosimy o dokonanie wyboru miejsca uczestniczenia w zajęciach. Oprócz zajęć teoretycznych przewidywane są zajęcia praktyczne, czyli obserwacje w miejscu przyszłego obserwatorium astronomicznego w Truszczynach. Zapewniamy bezpłatny transport w obydwie strony z Rybna oraz Kurzętnika i Nowego Miasta Lubawskiego. Termin obserwacji będzie ustalany na bieżąco z uczestnikami zajęć w zależności od warunków pogodowych” – dodaje Szaj.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wszystkie zainteresowane osoby uczestniczeniem w projekcie w Rybnie lub w Kurzętniku proszone są o kontakt i zapisanie się na zajęcia pod numerem telefonu 515-399-040 lub e-mail: copernicus@ekoprussia.home.pl. Istnieje również możliwość zapisywania się na zajęcia w Kurzętniku osobiście w sekretariacie Urzędu Gminy w Kurzętniku.

— Po zapisaniu każdy uczestnik otrzyma szczegółowy harmonogram zajęć. Pierwsze zajęcia odbędą się jeszcze w lipcu – mówi szef projektu Robert Szaj.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages