Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Sprawcy uszkodzenia mienia i kradzieży usłyszeli zarzuty

2013-06-30 12:55:26 (ost. akt: 2013-06-30 12:55:19)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Nowomiejscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o uszkodzenia mienia i kradzież. Przestępstw sprawcy mieli dopuścić się na terenie gminy Kurzętnik. Wszyscy trzej zatrzymani usłyszeli już zarzuty.

Do zdarzeń doszło w maju br. W połowie miesiąca policjanci otrzymali zgłoszenie o umyślnym uszkodzeniu znaku pionowego U18 tzw. „lustra drogowego” w gminie Kurzętnik. Kilka dni później sprawcy ponownie uszkodzili naprawiony znak, zrywając lustro z uchwytów mocujących i wyrzucając je do rowu. W nocy z 26 na 27 maja sprawcy ukradli znak.

Policjanci pracujący nad tą sprawą zatrzymali trzech mężczyzn mieszkańców gminy Biskupiec i Kurzętnik, w wieku od 19 do 20 lat podejrzanych o popełnienie tych przestępstw.

Za popełnione przestępstwa Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

KWP
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Nik-zarzuty wobec policji #1130310 | 46.204.*.* 1 lip 2013 09:49

    E-posterunek - flagowy projekt informatyczny polskiej policji - miał uwolnić policjantów od żmudnego wypełniania dokumentów, a obywateli od wizyt na komendzie. Po wydaniu blisko 20 mln zł okazało się, że system nie działa i nie wiadomo, czy kiedykolwiek się to zmieni. - To klasyczny przykład, jak nie realizować projektów w administracji publicznej - oceniła Najwyższa Izba Kontroli. NIK przyznaje - pomysł na e-Posterunek był sensowny, a jego realizacji oczekiwały rzesze policjantów. Nie bez przyczyny nazwano go flagowym projektem polskiej policji. Zakładał stworzenie systemu informatycznego, który odciąży funkcjonariuszy, przyspieszy obsługę interesantów, a nawet zmieni wizerunek całej służby. Po uruchomieniu systemu Polacy mieli dostrzec w polskiej policji nowoczesność. Na razie przyglądają się policjantom dochodzeniówki, którzy toną w papierkowej robocie i często wypisują dokumenty ręcznie. Zdarza się, że przy jednym postępowaniu liczba pism dobija do setki. E-Posterunek miał uwolnić funkcjonariuszy ze szponów biurokracji

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages