Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Sobota była dniem gminnego święta rodzin

2013-05-24 10:38:16 (ost. akt: 2013-05-24 10:49:56)
Występy podczas obchodów Dni Rodziny

Występy podczas obchodów Dni Rodziny

Autor zdjęcia: Arch. organizatoraW Tereszewie (gm. Kurzętnik) odbyły się uroczystości z okazji Gminnych Dni Rodziny, które zorganizowano pod hasłem "Rodzina a przekaz wartości i tradycji".


Uroczystość rozpoczęła się ceremonialną mszą świętą w miejscowym kościele pw. św. Antoniego z Padwy. Następnie wszyscy przemaszerowali barwnym korowodem do Domu Strażaka.

Warto było tam zajrzeć, gdyż w środku odbyły się ciekawe pokazy artystyczne. Wystąpiły dzieci ze szkoły w Tereszewie, nie zabrakło kurzętnickiej orkiestry dętej, Kurczaczków, Anibabek oraz kabaretów!

Wyjątkowe chwile przeżyło sześć par małżeńskich, które są razem od 50 lat. Specjalne medale od prezydenta RP wręczył jubilatom wójt Wojciech Dereszewski. Nie wszystkim parom udało się dotrzeć na uroczystość, ale odznaczenia otrzymali i otrzymają: Bernadeta i Anastazy Aranowscy, Zofia i Zygmunt Dreszlerowie, Irena i Eugeniusz Maćkiewiczowie, Halina i Kazimierz Makowscy, Antonina i Edmund Maliszewscy oraz Marianna i Ludwik Ziętarscy.


Warto dodać, że pod koniec pogoda przestała kaprysić i zza chmur wyszło słońce. Dało to okazję do miłego spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu i delektowania się m.in. kiełbaskami z grilla.

 kajoo

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages